Su içmenin Önemi Nedir ? Bol Su İçmenin Faydaları

Su içmenin Önemi Nedir ? Bol Su İçmenin Faydaları

3 Soruda Sağlıklı Yaşam İçin Su İçmenin Önemi

Bu yazımda 3 soru sorarak ulaştığım bilgiler sayesinde sağlıklı yaşam için su içmenin önemi ‘ni ortaya koyacağım.

Soru sormak, cevap bulmaktan daha zordur. Cevap ararken neyi aradığınız bellidir. Bu belli olanı sistemleştirip bir metodoloji çerçevesine oturtarak geçerli bilgilere ulaşabilirsiniz. Oysa soru sorarken ortada bir belli olma durumu yoktur. Bu eylem, bir anda karşılaştığınız maddi bir olay sonucunda ya da uzun yıllar süren evrendeki tasarımı anlama çabanız esnasında gerçekleşebilir.

Bugün sağlıklı yaşam için su içmenin önemi ile ilgili birkaç soru sorup ulaştığım cevapları sizinle paylaşacağım. Bu soruları sormamda ki etken evrendeki tasarımı anlama çabamın sonucudur. Şöyle ki; evren (kozmos) bazı farklı fizik kurallarına, hassas bir denge ve ölçüye sahiptir. Evrendeki bir gezegenin parçaları olarak insanların da hayatlarında denge ve ölçü kavramlarının yerinin çok büyük olduğunu düşünüyorum.

Denge ve ölçü kavramları ışığında günlük yaşantılarımıza bakıyorum. Gün içinde birçok kez vücudumuza katı ve sıvı maddeler alıyoruz. Bu maddeler kendimizce dengeli ve ölçülü olursa sonucunun sağlıklı yaşam için önemli olduğunu fark ediyorum. Araştırma yaparsak ve sonucunda kendimizce değil de bilimsel anlamda sonuçlara ulaşırsak sağlıklı yaşam adına en doğru adımları atacağımızı gözlemliyorum ve denge-ölçü unsurlarından bir tanesi olan su tüketimi ile ilgili sorularımı belirlemeye başlıyorum.

 

Su içmenin Önemi Bol Su Tüketmenin Faydaları Nelerdir

 

Su içmenin Önemi Nedir ? Su içmek neden gereklidir ? Suyun vücudumuzdaki işlevleri nelerdir? Günde ne ölçüde ve hangi zamanlarda su tüketmek vücut dengesini korumaya yardımcı olur?

Şimdi gelelim ulaştığım cevaplara…

Su içmenin önemi nedir ?

Su, yaşamamız için gereklidir. 7 gün susuz kalmak birçok insanı öldürür. Daha dayanıklı kişiler ancak 7 günden biraz daha fazla dayanabilir.

Bol su içmenin faydaları nelerdir ?

 • Hücre ve dokularımızın yapılarının bozulmadan kalmasını sağlar. Yapısı uzun süre bozulmayan hücre ve dokular genç kalarak işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirir.
 • Vücuttaki tüm sistemlerin çalışmasına yardım eder.
 • Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.
 • Kan basıncını düzenler.
 • Hastalıklardan korur. Az su tüketen kişide kalp çarpıntısı, tansiyon düşüklüğü, baş ağrısı,reflü, kulak-burun-boğazda kuruluk, börek taşı oluşumu, mesanede mikrop oluşumu, kabızlık, hızlı kilo alımı ve vücut ısısı yüksekliği görülür.
 • Yorgunluk, konsantrasyon zorluğu, stres ve halsizlikten kurtulmaya yardımcı olur.

 

Su içmenin Önemi Nedir

 

Çok su içmenin faydaları nelerdir ? Günde ne ölçüde ve hangi zamanlarda su tüketmek vücut dengesini korumaya yardımcı olur ?

 • Sabah uyanınca 2 bardak su içmek iç organlarımızı harekete geçirir.
 • Yemeklerden yarım saat önce ve yarım saat sonra 1 bardak su içmek sindirimimize yardımcı olarak fazla kalori alımını önler.
 • Aç değilken açlık hissedilirse su içmek açlığı giderir.
 • Uyumadan 1 saat önce 1 bardak su içmek kalp krizi riskini azaltır.

 

Su içmenin Önemi
Su içmenin Önemi & Çok Su içmenin Faydaları

 

 

 

Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM