Sıvı Detoksu ile Vücut Temizliği

Sıvı Detoksu ile Vücut Temizliği

Sıvı Detoksu ile Vücut Temizliği

Yaşam karmaşıklık ve şaşırtıcılıklarla doludur. Karmaşıklık ve şaşırtıcılıklara tanık olma sürecimizde bunların birçoğuna uyum sağlarız, hatta onları hayatımızın birer parçası haline getiririz. Bazılarımız için hayatın karmaşıklığını yansıtan alanlardan biri de beslenme şeklidir. Bu kişiler için gün içinde tüketilen besin yelpazesi oldukça geniştir. Yelpaze içindeki besinler sağlıklı, yapı birimlerimizle uyumlu, düşük kalorili ve ölçülü olsa da vücudumuz bazen bu karmaşıklıktan kurtulma, dinlenme ve temizlenmeye ihtiyaç duyar. Dolayısıyla dönem dönem vücudumuzun bu ihtiyacını karşılayarak onun daha iyi çalışmasına yardımcı olabilir ve zaman ilerlese de fit kalabiliriz. Şimdi gelelim bunu nasıl yapacağımıza… Eğer bir sıvı detoksu yönteminiz yoksa,  sizin için en pratik ve kolay yöntem olacağını düşünüyoruz.

Detoks, belli bir zaman diliminde uygulanarak toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan ve böylece şişkinliği azaltan bir beslenme şeklidir. Bu zaman diliminde et, süt ve tahıl ürünleri tüketilmez. Saf bir uygulamada sadece sıvı beslenme öngörülür.  Önereceğim yöntem bağlamında iki uygulama örneği vereceğim.

Uygulama örneklerini uygun biçimde çoğaltabileceğinizi unutmayın!

Uygulama Örneği 1

Sıvı Detoksu Hazırlanması

Malzemeler

  • Salatalık
  • Limon
  • Taze nane yaprakları
  • Su

2 litre suya yarım salatalık ve yarım limon dilimleyin. Koku verme ve metabolizma hızlandırma özellikleri dolayısıyla suyunuza birkaç taze nane yaprağı ekleyin. Sıvı Detoksu hazır!

Bu uygulama örneğimiz çerçevesinde sabah uyandığınızda ilk olarak ılık su için ve ardından salatalık tüketin. Gün içinde belli aralıklarla suyunuzdan için ve acıktığınızı hissettiğiniz durumlarda salatalık tüketin.

Vücudunuzu karmaşıklıktan kurtarmak ve daha iyi çalışmasını sağlamak amacıyla ihtiyaca göre 1 ya da 2 günlük bir zaman diliminde beslenmenize dahil edecekleriniz sadece yukarıda belirtilen malzemeler ile hazırlayacağınız sıvı detoksu ve salatalık olsun.

 

Sıvı Detoksu Yöntemi ve Detoks Suyu Hazırlanması
Sıvı Detoksu Yöntemi ve Detoks Suyu Hazırlanması

 

Uygulama Örneği 2

Sıvı Detoksu Hazırlanması

Malzemeler

  • Kırmızı Elma
  • Tarçın Kabuğu
  • Su

2 litre suya yarım elma dilimleyin. Koku verme ve metabolizma hızlandırma özellikleri dolayısıyla suyunuza birkaç adet küçük tarçın kabuğu ekleyin.

Vücudunuzu karmaşıklıktan kurtarmak ve daha iyi çalışmasını sağlamak amacıyla ihtiyaca göre 1 ya da 2 günlük bir zaman diliminde beslenmenize dahil edecekleriniz sadece yukarıda belirtilen malzemeler ile hazırlayacağınız sıvı detoksu ve elma olsun.

Not: Detoks, sağlam bir irade ve psikolojik alt yapı gerektirir. Bu uygulama sürecinde iradenize hakim olmayı, stresten uzak durmayı, yavaş yemeyi unutmayın ve sürekli yemek düşünmekten vazgeçin!

 

Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM