Selülit Nasıl Geçer? Selülit Tedavisi

Selülit Nasıl Geçer? Selülit Tedavisi

Selülit ve Selülitten Kurtulma Yolları

Selülit, yaşlı genç dinlemeksizin kadınların baş belası durumunda. Hatta bazı kadınlar için vücudundan soğumaya ve güven eksikliğine de sebep olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle kış aylarında rafa kaldırdığımız bu durum, yaz aylarının gelmesi ile tekrardan selülit tedavisi aramakla başlıyor

Çoğu hastalık gibi “çağımızın hastalığı” demek pek doğru değil. Çünkü bu rahatsızlık yüz yıllardır kadınlarımız da  var olan bir durum. Yapılan araştırmalara göre Türk Kadınların’ da Selülit daha sık görülmektedir.

Genellikle kadınların bacak, baldır, göbek, arka kol bölgelerinde oluşur. Doğar doğmaz oluşan değil sonradan kazanılan bir rahatsızlıktır.

Selülitten Kurtulma Yolları
Selülitten Kurtulma Yolları

Her kadın fit olmak olmak ister. Fakat bu rahatsızlık şişmanlık veya zayıflığa göre oluşmaz. Vücudunda ki yağ dokusu bozulmuş olan her kadında görülür.

Kadınların çoğu genellikle Nisan, Mayıs ayların da aklına yaz tatili, deniz, plaj ve asıl konuları olan ne giyeceğim ? acaba bikinim güzel duracak mı ? Zayıfla malıyım, selülitlerim görünecek mi gibi içten içe düşünceleri ile kendilerini yaz’a hazırlamaya ve selülitten kurtulma yollarını araştırma içine girerler.

Selülit Nasıl Geçer ?

Selülitten kurtulmak için ilk adım olarak bol bol spor yapmanız gerekiyor. Bitkisel yağlardan uzak durmak ve aşırı tuz tüketiminden kaçınmanız lazım. Sebze tüketimini arttırmanız, C vitamini deposu olan greyfurt ve portakal tüketmeniz gerekiyor. C vitamini asitleri, yağ asitlerini eritme özelliğine sahiptir.

Her gün yatmadan önce sorunlu olan bölgeye 10 dakika masaj yapın. Cilt sıkılaştırıcı kremleri ve Sağlık Bakanlığı onaylı “Selülit Kremlerini” kullanabilirsiniz. Sorunlu bölgede ki yağ dokusunu eliniz ile ovarak dağıtın. Bu sizin için başarılı bir çözüm yolu olacaktır.  Maddi durumunuz el veriyor ise lazerli tedaviler ile de Selülitten kurtulabilirsiniz.

Selülit Kurtulma Yolları

Eğer sorunlu bölgeniz bacak ve baldırlarınız ise bisiklet binmek size bir mucize gibi gelecektir. Bol Bol yürüyüş yapın. Unutmayın ki az harekette bu problemi yapmaktadır. Yaşadığınız yer de deniz var ise deniz suyu ve yüzmek çok iyi gelecektir. Eğer yok ise havuz da yüzmenizi öneriyoruz.

Selülit İstemiyorsanız Kafeinden uzak durun, çay içmeyi azaltın. Şekerden uzak durun…

Selülit Kurtulma Yolları

Her yıl Hastaneye gidip kadınsal hormonlarınızı kontrol ettirin (ostrojen hormonu) Selülit %60 östrojen hormonlarının bozukluğundan meydana gelir… Erkek hormonlarında ki özellik selülit oluşumunu engellemektedir. Erkekler de çok nadir görülür. Eğer çevreniz de bu rahatsızlığa sahip bir tanıdığınız var ise mutlaka bir sağlık kuruluşuna gidip erkeklik hormonu (testesteron) testini yaptırmasını öneriniz.

Ve son olarak  kurtuldum diye sevinip yukarı da yazdıklarımızı sakın bırakmayın. Unutmayın ki selülit tekrarlayan bir rahatsızlıktır.

Cilt Kuruluğu Rahatsızlığı ile ilgili makalemizi okudunuz mu ?

Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Plajlarda cok sık göruyorum.Seluliti olmayan bi tek gozü kalmış kadin bir de bikini giyiyor.Bu ne özguven arkadaş..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM