Peeling ve Cilt Yenileme Yöntemleri

Peeling ve Cilt Yenileme Yöntemleri

Peeling ve Cilt Yenileme Yöntemleri

Tüketim kültürü bize sürekli olarak eskiden kurtulmayı ve yeni olanın bir an önce eskinin yerini alması gerektiğini telkin eder. Bu yüzden çoğu insan hayatındaki çoğu şeyi hızlı tüketir, kötü kullanır. Sonuçta da çöpe atmayı alışkanlık haline getiren ve sürekli tüketen bir toplum ortaya çıkar. Böyle bir toplumda yaşayan bir insanda en çok dikkatimi çeken şey ise çöpe atarak yerine yenisini koymasının mümkün olmadığı şeyleri de hızlı tüketip kötü kullanmasıdır. Örneğin sağlıklı olan vücudunu sürekli olarak tükettiği zararlı yiyeceklerle sağlıksız bir vücuda dönüştürür ve dış görünüşü de buna bağlı olarak yavaş yavaş bir tükenmişlik içine girer. Tükenmişliğin en belirgin göstergesi ise cilttir. Zararlı tüketim alışkanlıklarından vazgeçerek vücudunu yenileyen ve değişim isteyen okurlarımıza bu yazımızda ciltlerini de yenileyebilecekleri yöntemlerden bahsedeceğim. Bu yöntemlerin ortak özelliği peeling görevini üstlenmeleridir. Peeling, cildin üst tabakasının soyularak yeni, esnek, parlak bir cildin oluşmasına olanak sağlayan ve yaşlanmayı geciktirmede kilit rol oynayan bir cilt bakım ve cilt yenileme yöntemleri olarak bilinir…

 

 

Peeling Cilt Yenileme Yöntemleri Skin renewal methods
Peeling ve Cilt Yenileme Yöntemleri

 

1- Granülsüz Peeling Kremleri ile Cilt Yenileme Yöntemleri

Bu tarz kremler hassas, genç ve akneli ciltler için uygundur. Granül, aknenin patlamasına sebep olabileceğinden özellikle akneli ciltler bunun dışında bir yönteme oldukça ihtiyatlı yaklaşmalıdır! Granülsüz peeling kremlerini birçok aktar ve eczaneden edinebilirsiniz.  Cildinizin ihtiyacına göre haftada bir kez ya da iki haftada bir kez yapılması uygundur.

 

 

2- Granüllü Peeling Kremleri ile Cilt Yenileme Yöntemleri

Bu tarz kremler karma cilde sahip orta yaş grubu için idealdir. Bu cilt tipi granülden olumsuz etkilenmeyecek ve cilt temizliği gerektiği şekilde gerçekleşecektir. Granüllü peeling kremlerini birçok aktar ve eczaneden edinebilirsiniz. Cildinizin ihtiyacına göre haftada bir kez ya da iki haftada bir kez yapılması uygundur.

 

 

3- Kahve Telvesi ile Peeling Yaparak Cilt Yenileme Yöntemleri

Sade bir Türk kahvesi içtikten sonra dibinde kalan telve ile yapılacak işlem kuru cilde sahip orta yaş grubu için uygundur. Kahve telvesi ince bir granül işlevi göreceğinden kuru cilt bu yöntemden zarar görmez. Bu yöntem cildinizin hafif nemlenmesini sağlayarak güneşe karşı koruyucu bir etki sağlar. Cildinizin ihtiyacına göre haftada bir kez ya da iki haftada bir kez yapılması uygundur.

 

 

4- Toz Şeker İle Peeling Yaparak Cilt Yenileme Yöntemleri

Cilt nemliyken 1-2 tatlı kaşığı toz şeker ile cildi hafifçe ovalama ile yapılacak işlemi özellikle yağlı cilt tipi için idealdir. Toz şekerin tanecikleri büyük granül olarak adlandırılabilir ve bu büyük granüller yağlı cildin temizlenmesinde oldukça işlevseldir. Cildinizin ihtiyacına göre haftada bir kez ya da iki haftada bir kez yapılması uygundur.

 

 

Peeling Cilt Yenileme Yöntemleri
Peeling ve Cilt Yenileme Yöntemleri
Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM