Koltuk Altı Kararması ve Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi

Koltuk Altı Kararması ve Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi

Koltuk Altı Kararması ve Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi

Koltuk altı kararması birçok insanın muzdarip olduğu sorunlardan birisidir. Koltuk altı kararması yanlış yapılan epilasyon yöntemlerinden, kuvvetli deodorant kullanımından, yanlış beden kıyafet seçiminden, aşırı terleme ve sürtünmeden, sigara kullanımından, ölü hücrelerden hatta genetik ve hormon değişikliğinden kaynaklı olarak 10 kişiden 7’sinde görülebilir.

Oluşan görüntü yönünden kişiyi rahatsız eder istediğiniz kıyafeti giymekte sıkıntı çekersiniz. Dış görünüş itibari ile sadece sizi değil çevrenizdekileri de rahatsız edebilir.

Size önereceğimiz bu doğal yöntemler ile koltuk altınızı kolayca beyazlatabilirsiniz. Bu yöntemler denenmiş ve etkisi olan en iyi yöntemlerdir. Sadece koltuk altı için değil dirsekler, eklem yerleri, bikini bölgesinde de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Koltuk Altı Kararması
                            Koltuk Altı Kararması Neden Olur ? 

Koltuk Altı Kararması Çözümü  1

Patates ile Koltuk altı Beyazlatma Yöntemi

Patatesin için de bulunan sıvıda beyazlatıcı özelliği vardır. Bu yöntemde ister patatesi dilimleyin isterseniz rendeleyerek uygulayın. Bir dilim patatesi her gün 10 dakika boyunca beyazlatmak istediğiniz bölgeye ovalayarak uygulayın. Daha sonra ılık su ile durulayın.
Bir patatesi rendeleyin ve rendelenmiş olan patatesin suyunu çıkarın. Çıkartmış olduğunuz su ile beyazlatmak istediğiniz bölgeyi ovalayarak uygulayın daha sonra ılık su ile durulayın.

Koltuk Altı Kararması Çözümü  2

Limon ile Koltuk altı Beyazlatma Yöntemi

Bir dilim limon ile beyazlatmak istediğiniz bölgeyi gün aşırı 10 dakika boyunca ovalayın. Ovaladıktan sonra ılık suyla durulayın. Eğer hassas bir cildiniz varsa bu yöntemi uygulamayınız.

Koltuk Altı Kararması Çözümü 3

Karbonat ve Limon ile Koluk Altı Beyazlatma Yöntemi

3 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu bir kapta macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Oluşan macunu beyazlatmak istediğiniz bölgeye uygulayın. Kuruyuncaya kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile biraz baskı uygulayarak durulayın. Uyguladığınız baskı sayesinde yapmış olduğunuz peelingle ölü deriden kurtulmuş olacaksınız. Bu yöntemi haftada 4 kere yapabilirsiniz. Eğer hassas cilde sahipseniz bu yöntemi de kullanmayınız.

Koltuk Altı Kararması Çözümü  4

 Zeytinyağı ve Esmer Şeker ile Koltuk altı Beyazlatma Yöntemi

1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı esmer şekerini bir kapta karıştırın. Beyazlatmak istediğiniz bölgeye ovalayarak 10 dakika boyunca uygulayın. Daha sonra ılık suyla durulayın. Bu uygulamayı gün aşırı uygulayabilirsiniz. Duştan sonra yapmak daha etkili olacaktır. Hassas cilde sahip olanlar bu yöntemi gönül rahatlığıyla uygulayabilir.

Temel Cilt Bakım Sırlarını Öğrenmek ister misiniz ? 

Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM