Mükemmel Kaş ve Kirpikler İçin Yapmanız Gerekenler

Mükemmel Kaş ve Kirpikler İçin Yapmanız Gerekenler

Doğal Yollar İle Kaş ve Kirpik Bakımı

Çoğu insan etkileyici ve büyüleyici bakışlara sahip olmak ister. Kirpiklerimiz ise etkileyici ve büyüleyici bakışlara sahip olmakta büyük rol oynarlar. Kim daha sık ve uzun kirpikler istemez ki ?Kirpiklerin daha güzel görünmesi için ipek kirpik, kirpik perması gibi bir çok  yöntem bulunmaktadır. Kaş ve kirpik bakımı konusunda yanlış yöntemler uygulamak bu bölgelerinize zarar vererek, cildinizi yıpratır, dökülmeye yol açar ve cildin erken yaşlanmasına sebep olur . Size önereceğimiz düşük maliyetli yöntemleri kolayca uygulayarak daha güzel kirpiklere sahip olabilirsiniz.

 

Uykudan önce makyajınızı temizlemeyi unutmayın! (Kalıntı kalmamasına özen gösterin.)

 

Başkasının makyaj malzemelerini kullanmayın. (Bakteri,virüs ve mantar gibi bulaşıcı hastalıklar size de kolaylıkla bulaşabilir.)

 

Makyaj malzemelerinizin son kullanma tarihlerini kontrol edin. (Malzemelerin ön veya arka yüzünde 6m ve 3m gibi ibareler bulunur. Bu ibareler ürün açıldıktan sonraki tüketim tarihidir. Month İngilizce Ay demektir.) Tarihi geçmiş ürünleri kesinlikle kullanmayın.

 

Mükemmel Kaş ve Kirpikler İçin İşte Yapmanız Gerekenler ;

 

Tatlı Badem Yağı ile Kaş ve Kirpik Bakımı 

İçerdiği fosfor, demir, kalsiyum ve magnezyum mineralleri açısından zengin bir yağdır. A,E ve B vitaminleri sayesinde nemlendirmeye de faydası çoktur. Tahrişi ve iltihabı giderir.
Tatlı badem yağını yatarken her gece temiz olan kirpiklerinize ve kaşlarınıza pamuklu çubuk yardımıyla sürün. Gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin. Gözlerinize kaçtığı halde  bir süre bulanık görebilirsiniz. Düzenli kullanımda 4 haftada etkisini göreceksiniz.

 

Pratik Kaş ve Kirpik Bakımı
Pratik Kaş ve Kirpik Bakımı

 

 

 Zeytinyağı ile Kaş ve Kirpik Bakımı 

Kullanacağımız zeytinyağı herhangi bir işlem görmemiş saf zeytinyağı olmalıdır. 1 yemek kaşığı zeytinyağını ağzı kapalı bir kapta muhafaza etmeniz gereklidir. Kullandığınız yağ bittikçe yenileyebilirsiniz. Her gece yatarken temiz olan kirpiklerinize ve kaşlarınıza pamuklu çubuk yardımıyla sürün. Gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin. Düzenli kullanımda 3 – 4 haftada etkisini gösterecektir.

 

 

 

 

 Hint Yağı Ve Tatlı Badem Yağı ile Kaş ve Kirpik Bakımı 

Öncelikle karışım yapacağınız kabın temiz, kuru ve kapaklı olması gereklidir. 1 tatlı kaşığı hint yağı ve 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağını kullanacağınız kapta birbirine özdeşleşinceye dek karıştırın. Her gece yatarken temiz kirpiklerinize ve kaşlarınıza pamuklu çubuk yardımıyla sürün. Gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin. Düzenli kullanımda 3 – 4 haftada etkisini gösterecektir.

 

Kolay Kaş ve Kirpik Bakımı
Kolay Kaş ve Kirpik Bakımı

 

 

 Sarımsak ile Kaş ve Kirpik Bakımı 

Her ne kadar kokusuyla rahatsız etse de her derde devadır. Öyleyse bakım içinde kullanılabiliriz. 1 diş sarımsağı ezerek suyunu çıkarın. Pamuklu çubuk yardımıyla çıkan suyu temiz olan kirpiklerinize ve kaşlarınıza fazla kirpik diplerine inmeden dikkatlice sürün. Gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin. Haftada 4 – 5 kere uygulayın 4 hafta da etkisini göreceksiniz.

 

 

 

 

 Susam Yağı Ve Tatlı Badem Yağı ile Kaş ve Kirpik Bakımı 

Susam yağı kıl köklerinin büyümesine teşvik eder. E ve B vitaminleri ile kıl köklerinin kökten uca güçlendirir. Kıl köklerinin beslenmesine yarayan kalsiyum, fosfor ve magnezyum gibi mineraller bakımından zengindir.

Karışım yapacağınız kabın temiz, kuru ve kapaklı olması gereklidir. 1 tatlı kaşığı susam yağı ve 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağını kullanacağınız kapta birbirine özdeşleşince ye dek karıştırın. Her gece yatarken temiz kirpiklerinize ve kaşlarınıza pamuklu çubuk yardımıyla sürün. Gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin. Düzenli kullanımda 3 – 4 haftada etkisini gösterecektir.

 

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır
Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

 

Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM