Güzellik Ürünleri Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler. Makyaj Sırlarımız.

Güzellik Ürünleri Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler. Makyaj Sırlarımız.

Güzellik Ürünleri Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler.

Makyaj Sırları ve Peeling Yöntemleri

Makyajınızın cildinizde maske gibi durmasını istemiyorsanız cildinizi makyaja hazırlamanız gerekmektedir. Güzellik ürünleri kullanmadan önce cildinizi makyaja hazırladığınız da makyajınızda dökülme, pul pul görüntü veya çizgilere dolma şeklinde sorunlar oluşmaz.  Peki cildinizi makyaja nasıl hazırlarsınız?

 

Güzellik ürünleri kullanmadan önce cildinizi temizleyin

İlk işlem olarak cilt bakımı yapmanız gerekmektedir.  Cilt tipinize uygun yüz temizleme jeli(günlük kullandığınız jeller olabilir) temizleme jeliniz yoksa eğer kalıp sabun kullanabilirsiniz.  Fakat sabun cildinizi kurutabilir, nemlendiriciyle dengelemeniz gerekebilir.

Yüzünüzü sabun ile yıkadığınızda kirden ve yağdan arınmış, temizlenmiş olacaktır. Bu sayede makyajınız cildiniz ile bütünleşecek ve maske görünümü oluşmayacaktır.

 

Makyajdan önce yüzünüze Peeling yapmayın.

Peeling sonucu gözeneklerde ki birikmiş kirler dışarı atıldığı için gözenekleriniz açılacaktır ve kullandığınız ürünler gözeneklerinizi tıkayacaktır.  Bu da sivilce veya siyah nokta oluşumuna yol açabilir.

güzellik ürünleri cildinizi makyaja hazırlayın

Cildinizi Nemlendirin

Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir.  Bu sayede kullandığınız güzellik ürünü; kuru, nemsiz ve  mat bir görüntü oluşturmayacaktır.

Cildinizi nemlendirdiğiniz taktirde kullandığınız fondöten, BB krem veya CC kremler çizgilerde birikmeyecek, cildinizde pul pul durmayacaktır.

Güneş  koruma özellikli (SPF) nemlendirici krem de kullanabilirsiniz. Güneş kreminizi sürüp 15 dakika sonra nemlendiricinizi sürmek cildiniz için mükemmel olacaktır . Böylelikle hem güneş lekelerinin oluşmasını önlemiş hem de kullandığınız ürünlerin cildinizde leke bırakmasını engellemiş olacaksınız.

Güzellik ürünleri makyaj sırları

Göz Kremi Kullanın

Cildinizi nemlendirdiğiniz gibi göz altlarınızı ve göz kapaklarınızı da nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Özellikle göz altındaki ince çizgilerde ürün biriktiği için dikkatlice cildinizi çekmeden, asılmadan yani hırpalamadan nemlendirip daha sonra aynı uygulama şeklinde kullanacağınız güzellik ürünü uygulayın. Böylelikle çizgilere dolma ihtimali azalacak, pürüzsüz bir görüntü ortaya çıkacaktır.

 

Dudaklarınızı Nemlendirin.

Likit mat ve mat rujlar dudaklarınız çok çabuk kurutur ve çatlar. Dudaklarınız ilk önce peeling yardımıyla ölü deriden arındır malısınız.

Güzellik ürünleri dudak peeling ürünleri

Dudak için Peeling yöntemleri

  • 1 çay kaşığı toz şeker 1 çay kaşığı bal veya zeytinyağı. Şekeri ve kullanacağınız zeytin yağını veya balı karıştırıp dudaklarınızı nazikçe ovalayın bu sayede ölü deriden arınmış pürüzsüz dudaklara kavuşmuş olacaksınız.
  • Dişinizi fırçalar gibi fakat yumuşak bir şeklide dudaklarınızı hırpalamadan fırçalayın. Eğer vaktiniz kısıtlı ise işinize yarayacak  kolay bir yöntemdir.
  • Ölü deriden arınmış dudaklarınıza lip balm yani dudak nemlendiricisi sürmeniz gerekmektedir. Sadece peeling uygulamanız yeterli olmayacaktır. Dudaklarınızı nemlendirmezseniz tekrar kuruyup çatlayacaktır.
Güzellik ürünleri dudak peeling
Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM