Göbek Yağlarını Eriten Karışımlar

Göbek Yağlarını Eriten Karışımlar

Göbek Yağlarını Eriten Karışımlar

Teknoloji, hayatımızın olmazsa olmazı haline geldi. Her gün uzay teknolojilerini kullanıyoruz. Bazılarımız bu teknolojiyi bilmediği şeyleri öğrenmek için bazılarımız da bildiklerini paylaşmak için kullanıyor. Böylece temel soruların peşine düşüp cevap bulmaya hevesli olanlar ile veriler toplayarak sorulara cevap bulanlar ortak noktalarda buluşuyor. Bu yazı sayesinde bilmediği şeyleri öğrenmek için sınırları zorlayanlar ile ortak bir platformda buluşmayı hedefliyorum. Yazım yayınlandığında, hedefim doğrultusunda ve topladığım veriler ışığında oluşturduğum bazı sonuçları bu kişilerle paylaşmış olacağım. Göbek yağlarını eriten karışımlar arasında en etkili olan yöntemlerden bahsetmek istiyorum.

Yazımın temel sorusu şu: Göbekteki yağlar nasıl erir? Bu soru ile ilgili elde ettiğim bazı veriler şunlar: Protein oranı yüksek olan besinler göbek yağlarını eriten karışımlar ‘dır. Sebze ve meyveler içerdikleri yüksek orandaki su miktarı dolayısıyla karnı dümdüz yapmada etkindir.

Baharatlar metabolizmayı hızlandırır ve göbek yağlarından kurtulmaya yardımcı olur. Bu verileri elde ettikten sonra şu sonuca vardım: 1 çeşit protein kaynağı + bir çeşit sebze ya da meyve + bir çeşit baharat kullanılarak elde edilecek karışımlar göbek yağlarından kurtulma da muhteşem bir katalizör işlevi görebilir. Şimdi gelelim göbek yağlarını eriten karışımlar ‘a…

 

Göbek Yağlarını Eriten Karışımlar
Göbek Yağlarını Eriten Karışımlar

 

Göbek Yağlarını Eriten Karışımlar

 

1- YOĞURT + SALATALIK + NANE

3 kaşık yoğurdun içine 1 adet salatalık doğrayın ve 1 çay kaşığı nane ile tatlandırın.

 

 

 

2- YOĞURT + ELMA + TARÇIN

1 adet elmayı küp küp doğrayın ve 3 kaşık yoğurt ile birleştirin. 1 çay kaşığı tarçın ile tatlandırın.

 

 

 

3- SÜT + ÇİLEK + HİNDİSTAN CEVİZİ

1 bardak sütü çorba kasesine alın. Üzerine 10 adet çilek dilimleyin ve 2 çay kaşığı Hindistan cevizi ile süsleyin.

 

 

 

4- SÜT + MUZ + DAMLA SAKIZI

1 bardak sütü çorba kasesine alın. Üzerine 1 adet muz dilimleyin ve 3 adet damla sakızı parçacığıyla tatlandırın.

 

Pratik Göbek Yağlarını Eriten Karışımlar
Pratik Göbek Yağlarını Eriten Karışımlar

 

5- LOR PEYNİRİ + YEŞİLBİBER + KEKİK

50 gram lor peynirini ufak parçalara ayırın. Üzerine 2 adet yeşil biber doğrayın ve 1 çay kaşığı kekik ile tatlandırın.

 

 

 

6- LOR PEYNİRİ + DOMATES + FESLEĞEN

50 gram lor peynirini ufak parçalara ayırın. Üzerine 1 adet domatesi küp küp doğrayın ve 1 çay kaşığı fesleğen ile tatlandırın.

 

 

 

7- YUMURTA + ROKA + SUMAK

2 adet yumurtayı haşlayın. Haşladığınız yumurtaları ve yarım demet rokayı doğrayın. Sumak ile birlikte hepsini karıştırın.

 

 

 

8- YUMURTA + BRÜKSEL LAHANASI + DEFNE YAPRAĞI

2 adet yumurtayı haşlayın. 10 adet Brüksel lahanasını buharda pişirin. Yumurta ve lahanaları doğrayın. Karışımınızı defneyaprağı ile süsleyin.

 

NOT: Göbek yağlarını eriten Karışımlar ‘ı 1 çeşit protein kaynağı + 1 çeşit sebze ya da meyve + 1 çeşit baharat kuralı çerçevesinde çeşitlendirmek hayal gücünüz ve tercihinize kalmıştır. Göbek yağlarınızdan hızlıca kurtulabilmek için gün içinde herhangi bir öğününüzde bu karışımlardan birini tüketmeniz sizi etkin bir sonuca ulaştıracaktır.

 

Yorumlarınız bizim için çok önemli. Sizin de bu konu hakkında fikir, düşünce ve bilgileriniz var ise lütfen yorum yazınız.

Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM