Bölgesel İncelme İçin Egzersiz ve Diyet Yöntemleri

Bölgesel İncelme İçin Egzersiz ve Diyet Yöntemleri

BÖLGESEL İNCELME

Diyet ve Egzersizle Bölgesel İncelme Mümkün mü?

Bölgesel incelmenin birçok cerrahi yöntemi olduğu bilinmektedir ancak düzenli bir program çerçevesinde yapılacak diyet ve egzersizlerle de bölgesel incelme mümkündür. Bu yazımda bölgesel incelmeyi gerekli kılan durumu ve bunu mümkün kılan diyet ve egzersiz yöntemlerini bulacaksınız.

Bölgesel İncelmeyi Gerekli Kılan Durum

Sağlıksız beslenmek, fazla yemek ve uzun süre hareketsiz kalmak vücutta fazla yağ depolanmasına neden olur. Fazla yağ vücutta kişiden kişiye göre farklı bölgesel yağlanmalara yol açar. Bölgesel yağlanmalar kalça, basen, karın, bel, ve bacak alanlarında görülür. Yağlanmanın bu bölgelerden birinde aşırı toplanması kişiyi olduğundan daha kilolu gösterir. Kişinin cerrahi olmayan yöntemlerle bu görüntüden kurtulabilmesi için düzenli, programlı diyet ve egzersiz yöntemlerini uygulaması gerekir. Bölgesel incelme nin gerçekleşebilmesi için diyet ve egzersizin birlikte yapılması şarttır. Bunlardan sadece birinin düzenli olarak uygulanması diğerinin önemsenmemesi durumunda bölgesel incelme gerçekleşmeyecektir.

Bölgesel incelme, Bölgesel zayıflama yöntemi

Bölgesel İncelmeyi Mümkün Kılan Diyet ve Egzersiz Yöntemleri

Bölgesel incelme için diyet yöntemleri

Aşırı yağlanma kalça ve basen bölgelerinde ise ;

Bu kişilerin uygulayacağı diyet yöntemleri sıvı ağırlıklı olmalıdır. Bu kişilerin diyet listesinde mutlaka olması gerekenler; yağsız sebze çorbaları, kalorisi düşük meyveler ve yeşil çay türleridir.

Aşırı yağlanma karın ve bel bölgesinde ise ; 

Bu kişilerin uygulayacağı diyet yöntemleri protein ağırlıklı olmalıdır. Bu kişilerin diyet listesinde mutlaka olması gerekenler; haşlanmış yumurta, ızgara sebze ve tarçınlı süttür.

Aşırı yağlanma bacak bölgesinde ise ;

Bu kişilerin uygulayacağı diyet yöntemleri vitamin ve mineral ağırlıklı olmalıdır. Bu kişilerin diyet listesinde mutlaka olması gerekenler; buharda pişirilmiş sebzeler, çiğ tüketilen sebze-meyveler ve sade sodadır.

Bölgesel incelme Egzersizleri

Bölgesel incelme için egzersiz yöntemleri

Yağlanmanın olduğu bölgede kan akışını hızlandıracak egzersizler yapmak o bölgedeki yağları eriterek bölgesel incelme nin gerçekleşmesini sağlar.

Aşırı yağlanma kalça ve basen bölgelerinde ise ;

Bu kişilerin yapacağı spor, köprü hareketi ( yerde uzanıp bacaklar kalça genişliğinde açıldıktan sonra kalçanın kaldırılması ve tekrar eski konuma dönülmesi) ve squat (vücut öne eğilmeden yere doğru çömelme yapılıp tekrar dik konuma dönülmesi) ağırlıklı olmalıdır.

Aşırı yağlanma karın ve bel bölgesinde ise ;

Bu kişilerin yapacağı spor, crunch (eller baş arkasında kenetlenmiş haldeyken gövdenin yerden 15-20 cm kadar kaldırılması ve başlangıç konumuna dönülmesi) ve seated knee up (sabit bir yere tutunuyorken oturur pozisyonda dizlerin göğse kadar yavaş bir şekilde çekilmesi ve başlangıç konumuna dönülmesi) ağırlıklı olmalıdır.

Aşırı yağlanma bacak bölgesinde ise ; 

Bu kişilerin yapacağı spor, yerden kilo ile doğrulma (dizler kırık pozisyonda iken kavranan ağırlığın vücut tam dik oluncaya kadar yavaşça kaldırılması ve tekrar başlangıç durumuna dönülmesi) ve ters plie hareketi (yerde uzanıyorken bacakların 90 derecelik açı oluşturacak şekilde kaldırılması, ardından topuklar birbirinden ayrılmadan bacakların karna doğru çekilmesi ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönülmesi) ağırlıklı olmalıdır.

 

Bölgesel incelme

 

Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM