Baş Dönmesi İçin Doğal Çözümler. Baş Dönmesi Sırasında Neler Yapılmalı?

Baş Dönmesi İçin Doğal Çözümler. Baş Dönmesi Sırasında Neler Yapılmalı?

Baş Dönmesi İçin Doğal Çözümler

Baş dönmesi hissetmeye başladığınızda bir yere oturun veya uzanın. Çikolata veya muz gibi ağzınızı şekerlendirecek yiyecekler tüketin. Oturduğunuz yerde duvarın bir köşesine odaklanmaya çalışın. Parlayan ışıklardan kaçının ve derin nefes alın. Baş dönmesine doğal çözüm ilk olarak bu maddeyi uygulamak gerekmektedir.

Her baş dönmesi hastalığı vertigo hastalığı ile karıştırılmamalıdır. Tansiyon düşmesi veya tansiyon yükselmelerinde, şeker hastalığından kaynaklanan glukoz yüksekliği, yorgunluk, stres gibi birçok sebepten dolayı baş dönmesi yaşanabilmektedir.

 

Baş Dönmesi Sırasında Neler Yapılmalı?

Dinlenin ;

İster oturun ister uzanın. Ayaklarınız üstüne bastığınızda baş dönmesini tekrar yaşayabilirsiniz. Baş dönmesi yaşamanız durumunda ilk aklınıza gelecek olan yöntem oturmak olmalıdır. Eğer oturuyorsanız, başınızı bacaklarınızın arasına koymayı deneyin. Bu yöntem beyninizde ki kan akışını hızlandırmaktadır.

 

Su İçin ;

Baş dönmesi yaşamınızın sebebinde genellikle dehidratasyon yatmaktadır. Dehidrasyon, günlük yaşantınızda yeterince su içmemenizden kaynaklanan bir durumdur. Günlük yaşantınızda yeterince su tüketmeye özen gösterin. Kusma, ishal veya ateş oluşturan hastalıklara yakalanırsanız çok daha fazla su içmeniz gerekecektir. Baş dönmesi durumu geçtiğinde bolca su tüketmeye özen göstermelisiniz.

 

Tatlı Yemelisiniz ;

Tatlı içerikli ürünler tüketmeniz çok önemlidir. Bu hastalık, kan şekeri düştüğünden de kaynaklanabilmektedir. Ayrıca başınızın dönmesi geçtiğinde az tuzlu çerez yemek önerilmektedir..

 

Odaklanmak ;

Belli bir noktaya odaklanmaya çalışın. Bir çok dansçı baş dönmesini önlemek için bir noktaya odaklanmaktadır. Bulunduğunuz bir yerdeki herhangi bir nesneye odaklanabilirsiniz. Bu durum baş dönmenizi geçirecektir.

 

Derin Nefes Alın ;

Derin nefes alın. Baş dönmeleri  anksiyete atağının bir belirtisi olabilir. Anksiyetenin tanımı korku ve kaygıdan oluşmaktadır. Anksiyete atakları sırasında size tam bir nefes alamıyor gibi gelmektedir. Ama aslında sorun çok fazla nefes almaya çalışmanızdan kaynaklanmaktadır. Eğer anksiyete atağı gibi bir probleminiz bulunuyorsa yavaş şekilde nefes almaya özen gösterin.

 

Işıklardan Kaçın ;

Parlak ışıklardan kaçmaya özen göstermelisiniz. Bu problemi yaşıyorsanız, televizyon ve bilgisayar gibi ürünlerden gelen ışıklar sizi daha kötü etkileyebilmekte olduğunu unutmamalısınız. Odanızda oturarak karanlık bir ortam yaratın. İsterseniz mum ışığı ile oturabilirsiniz. Bu durum baş dönmesine doğal bir çözüm olarak adlandırılmaktadır.

 

Baş Dönmesi Hastalığı SağlıklıkalNet
Baş Dönmesi Hastalığı Doğal Çözüm Yolları

Baş Dönmesine İyi Gelen Bitki Çayları ;

Zencefil Çayı ;

Zencefil çayı baş dönmesi sırasında tüketilirse bu sorunu ortadan kaldırabilmektedir. Zencefil çayının içine konulacak bal ve limon şekerinizi normal seviyeye getirecektir. Zencefil çayı, baş dönmesine iyi gelen bitki çayları sorusuna verilecek en güzel cevaplardan birisi diyebiliriz.

Tarifi ; Dilimlenmiş zencefili küçük bir tencereye aldıktan sonra üstüne su çekip ocağa atıyoruz. Kaynamaya başladığında süzgeç yardımıyla bardağımıza boşaltıp 1 tatlı kaşığı ve biraz limon ekliyoruz.

 

Nane Çayı ;

Nane çayında bulunan vitaminler ve mineraller bağışıklık sisteminizi eski haline getirecektir. Böylelikle bir sorununuz kalmayacaktır.

Tarifi ;

  • Yarım litre su
  • 2 yemek kaşığı nane
  • 1 adet limon dilimi

Yarım litre suyu pişirme haznesine döküyoruz ve kaynamasını bekliyoruz. Kaynamış olan suyu bir cam kapaklı kaba alıyoruz. Suyun içine 2 yemek kaşığı naneyi döküp karıştırıyoruz. 5 dakika dinlendikten sonra çayı süzgeç yardımıyla süzüyoruz ve limonumuzu çayımıza sıkıyoruz.

Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM