Bacaktaki Batıklar Neden Olur – Bacaktaki Lekeler için Maske Yöntemleri

Bacaktaki Batıklar Neden Olur – Bacaktaki Lekeler için Maske Yöntemleri

Bacaktaki Batıklar ve Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer

Ağda, jilet veya elektrikli epilatör kullanımından sonra bacaklarda batık oluşumu meydana gelir. Bacaktaki batıklar en çok yanlış epilasyon yöntemlerinden dolayı ortaya çıkar.

Oluşan batıkları iğne veya tırnakla çıkarmaya çalıştığınızda batık yaraya dönüşür ve lekeler bırakır.

Bacaktaki Batıklar ve Batık oluşumunu önlemek için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  • Sıcak ağda yerine ılık ağda tercih etmelisiniz. Ağda yaparken tüylerin çok uzun olmamalıdır. Uzun tüy çekerken kopabilir bu yüzden tüyler kısayken ağda yapılmalıdır.
  • Ağdadan sonra tüy azaltıcı ürünler kullanılmalı. Zamanla tüylerin azalmasından dolayı bacaktaki batıklar azalacaktır.
  • Elektrikli epilatör kullanırken de tüyler çok uzun olmamalıdır. Epilatör tüyleri her yöne çekip çıkardığı için tüyler kopabilir ve batık oluşumuna yol açabilir.
  • Tıraş olurken mutlaka epilasyon için uygun olan tıraş köpüğü veya bebek yağı kullanın bu sayede daha rahat ve pürüzsüz tıraş olabilirsiniz.
  • Bacaklarınıza peeling yapın. Peeling sayesinde ölü deriler atıldığı için cilt yenilenecek ve batık oluşumunu engelleyecektir.
Bacaktaki Batıklar ve Bacaktaki Lekeler Neden Olur
Bacaktaki Batıklar ve Bacaktaki Lekeler Neden Olur

PEELİNG YÖNTEMLERİ

Şeker ve bal ile peeling

1 tatlı kaşığı şekeri ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Bacaklarınıza fazla baskı uygulamadan dairesel hareketle peelingi yapın. Ilık suyla durulayın sonrasında cildinize uygun nemlendiriciyle nemlendirin.

Kahve telvesi ile peeling

1 yemek kaşığı kahve telvesi ve 2 yemek kaşığı duş jelini karıştırıp bacaklarınıza dairesel hareketle uygulayın. Ilık suyla durulayın sonrasında cildinize uygun nemlendiriciyle nemlendirin.

 

Bacaklarınızı düzenli aralıklarla orta sertlikte bir keseyle dairesel hareketle keseleyin. Veya kuru kıl fırça ile de fazla baskı uygulamadan dairesel hareketle fırçalayabilirsiniz. Bu sayede bacaktaki batıklar ortaya çıkacak ve bir sonra ki epilasyonda ortadan kaybolacaktır.Bacaktaki batıklar ve bacaktaki lekeler için maske yapın. Böylece lekelerin rengi zamanla açılarak yok olacaktır.

Bacaktaki Batıklar ve Bacaktaki Lekeler için Maske Yöntemleri

Karbonat ve yoğurt maskesi

2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırıp bacaklarınıza sürün. 15 dakika kurumasını bekleyip sonra ılık suyla durulayın ve cildinize uygun nemlendiriciyle nemlendirin.

Karbonat ve limon maskesi

1 yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırıp bacaklarınıza sürün. 15 dakika kurumasını bekleyip sonra ılık suyla durulayın ve cildinize uygun nemlendiriciyle nemlendirin. Hassas cildiniz varsa bu yöntemi uygulamayın.

Aspirin ve limon maskesi

2 adet aspirin ve yarım limon suyu. Aspirinler eriyinceye kadar karıştırıp bacaklarınıza sürün. 15 dakika kurumasını bekleyip sonra ılık suyla durulayın ve cildinize uygun nemlendiriciyle nemlendirin. Hassas cildiniz varsa bu yöntemi uygulamayın.

Bacaktaki Batıklar ve Bacaktaki Lekeler için Maske
Bacaktaki Batıklar ve Bacaktaki Lekeler için Maske
Yorum Yazın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM